Insipro

modernizacja

Bluetooth

opel insignia 2009-2013
Opel astra j 2010-2015
opel meriva b 2010-2017
opel zafira c 2012-2015

Możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych w trakcie jazdy z wykorzystaniem bezprzewodowego połączenia telefonu z systemem multimedialnym samochodu wymaga  wyposażenia w opcję Bluetooth. Wybór  dodatkowych opcji wyposażenia odbywał się w momencie zakupu pojazdu (przykładowo wyposażenie w opcję Bluetooth kosztowało 1100zł dopłaty). Po wyjeździe z salonu dołożenie fabrycznej opcji BT nie było możliwe w ramach autoryzowanego serwisu Opla. 

Prezentowany Zestaw Bluetooth bazuje na oryginalnych częściach GM i umożliwia doposażenie pojazdu w fabryczną opcję komunikacji bezprzewodowej. Składa się z modułu Bluetooth, uchwytu, mikrofonu oraz dedykowanej wiązki elektrycznej, umożliwiającej bezinwazyjne podłączenie do instalacji elektrycznej pojazdu. Wiązka wykonana jest ręcznie.  

Po „sparowaniu” telefonu  z pojazdem zapewnione są wszystkie funkcjonalności dostępne fabrycznie dla zestawu głośnomówiącego czyli telefoniczne połączenia głosowe, wyświetlanie książki telefonicznej i wykazu połączeń na ekranie radia, sterowanie głosem, sterowanie z kierownicy. Fabryczny moduł BT nie obsługuje przesyłu muzyki.  

Często spotykamy się z brakiem oczekiwanych funkcjonalności wyposażenia, takich jak telefon bluetooth, kamera cofania, USB, radio DAB. Zapewne kupujący auto w ASO nie zadbał o takie wyposażenie. Ale jest możliwość dodać brakujące opcje. Oczywiście nie wszystkie i nie w każdej konfiguracji. Niemniej sama instalacja opcji wyposażenia nie wystarczy, niezbędne jest jej „zaprogramowanie” w pojeździe. Bez tego korzystanie z nowej funkcjonalności nie będzie możliwe.

Zestaw Bluetooth przygotowywany jest pod specyficzne wyposażenie danego pojazdu. Przed zakupem proszę o kontakt celem potwierdzenia możliwości technicznych.

programowanie

Po zamontowaniu niezbędne jest zaprogramowanie opcji BT w radiu. Programowanie można wykonać w dowolnym serwisie, warsztacie obsługującym markę Opel, jednak zaleca się wcześniejsze potwierdzenie możliwości w uzgodnieniu z danym zakładem. 

Programowanie można wykonać również u mnie, zarówno na miejscu jak i wysyłkowo. W przypadku wysyłkowej drogi wykonanie programowania opcji jest realizowane niezwłocznie i radio odsyłane jest zwykle w dniu następnym od otrzymania.

opcje dla CD300 cd400

W przypadku radia CD300 i CD400, w zależności od rocznika produkcji, jest możliwość wysłania wraz z zestawem BT już zaprogramowanego i przypisanego do pojazdu radia w dodatkowej cenie 250zł. Wówczas wystarczy tylko zamienić radio i  zainstalować zestaw BT

Zestaw Bluetooth

Kup zestaw Bluetooth z montażem i programowaniem lub bez
Masz wątpliwości, pytania? Skontaktuj się ze mną.